درگاه بانک فرافایل، مرجع بزرگ خرید و فروش فایل
خانه / استراتژی های بازاریابی / سه عامل کلیدی در یک کمپین بازاریابی شخصیتی موفق
پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

سه عامل کلیدی در یک کمپین بازاریابی شخصیتی موفق

پیام‌های اشخاص تأثیرگذار به رشد چشمگیر و پذیرش بازاریابی شخصیتی به عنوان یک کمپین استراتژی خواهد شد. در حال حاضر هزینه بازاریابی شخصیتی بر اساس رشد فعلی ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده، تا سال ۲۰۲۰ از ۵ تا ۱۰ میلیارد دلار متغیر خواهد بود. میزان پذیرش بازاریابی شخصیتی نیز بسیار بالاست. ۸۱ درصد از برندها در حال حاضر با حداقل یک شخص تأثیرگذار کار همکاری می‌کنند و ۸۴ درصد از برندها برای توسعه کمپین بازاریابی شخصیتی خود تا ۱۲ ماه آینده در حال برنامه ریزی هستند.
با وجود استفاده گسترده از بازاریابی شخصیتی، بیش از نیمی از برندهای جهان هنوز در تلاش برای سنجش عملکرد عملکرد بازاریابی شخصیتی هستند. این که آیا هدف بازاریابی شخصیتی رسیدن به مخاطب جدید یا هدف است، نرخ تبدیل آن به چه صورت است، به عنوان مثال درباره یک محصول جدید به اندازه کافی توجه‌ها را جلب می‌کند یا خیر، این سه استراتژی همیشه باید مورد توجه قرار گیرند.

۱- دسترسی خوب است اما تعامل بهتر از آن است

یکی از بزرگترین ناهنجاری‌ها در بازاریابی شخصیتی این است که دسترسی را معیار اصلی کیفیت در شخص تأثیرگذار در نظر بگیرید. اغلب بازاریابان تنها اشخاص تأثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی را بر مبنای تعداد فالوورهای وی انتخاب می‌کنند.
بر اساس تجربه، این استراتژی همیشه منجر به موفقیت در کمپین نخواهد شد. بازاریابان به جای تمرکز بر تعداد فالوورهای شخص تأثیرگذار، باید بررسی کنند که چگونه مخاطبان شخص تأثیرگذار در تعامل با وی هستند. معیارهای تعامل اشخاص تأثیرگذار، بر خلاف دسترسی، نشان می‌دهد که شخص تأثیرگذار می‌تواند مشارکت مخاطبان قوی را در پی داشته باشد.
معیارهای تعامل که بازاریابان باید هنگام انتخاب شخص تأثیرگذار در نظر داشته باشند، در محتوا یا پلتفرمی که شخص تأثیرگذار در آن تخصص دارد، متغیر است (به عنوان مثال ویدئوهای یوتیوب، پست‌های اینستاگرام، پست‌های وبلاگ و غیره). بازدیدکنندگان وب‌سایت، دیدگاه‌ها، لایک‌ها، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها در محتوا نشان می‌دهد که یک شخص تأثیرگذار محتوایی تولید می‌کند که مخاطبان با آن ارتباط برقرار می‌کنند.
اعمال این معیارها در پست‌های شخص تأثیرگذار می‌تواند یک استراتژی قوی در انتخاب شخص تأثیرگذار شما باشد. معیارهای تعامل در کمپین بازاریابی شخصیتی با کلیک‌ها، ثبت‌نام و فروش تعیین می‌شود. این معیارهای مشخص باید ارزیابی شوند تا آگهی دهندگان دریابند که پست‌های آنان عملکرد مطلوبی دارد یا خیر.

۲- تاکید بر ایجاد محتوایی که قابلیت به اشتراک پذیری داشته باشد

در میان شیوه‌های رایج که بازاریابان کمپین‌های خود را از خراب می‌کنند، قرار دادن شرایط بسیار زیاد در محتوای شخص تأثیرگذار است. یکی از دلایل اصلی که بازاریابان اشخاص تأثیرگذار را در شبکه‌های اجتماعی انتخاب می‌کنند این است که آن‌ها به این دلیل معروف شده‌اند که محتوای آن‌ها هم جنبه فروش دارد و هم معتبر است. اشخاص تأثیرگذار برای مصرف کنندگان ارزشمند و قابل اعتماد هستند. آن‌ها روابط خود را بر اساس کلام منحصر بفرد خودشان با مخاطب می‌سازند.
هنگامی که برندها کنترل محتوای اشخاص تأثیرگذار را بدست می‌گیرند، محتوای آن‌ها بیش از حد جنبه فروش پیدا می‌کند. با این کار مخاطبان تغییر در سبک محتوای تأثیرگذار را حس می‌کنند و اعتبار وی و کارایی کمپین به خطر می‌افتد. به طور خلاصه بازاریابان باید کنترل تولید محتوای خلاقانه را به عهده شخص تأثیرگذار گذاشته و به آن‌ها اجازه دهند محتوا را به سبک خودشان تولید کنند. در حالی که یک برند باید به شخص تأثیرگذاری که انتخاب کرده اعتماد کند، بازاریابان باید نکات اصلی که لازم است در پست تبلیغاتی شامل باشد را فراهم کنند.
مهمتر از همه، برندها باید همیشه بر روی محتوایی که قابلیت اشتراک گذاری داشته باشد، تاکید داشته باشند. محتوای شر پذیر محتوایی است که افراد می‌توانند آن را در زندگی خود شامل کنند. در حالت ایده‌آل محتوای شر پذیر محتوای مفید خواهد بود. به عنوان مثال، بررسی یک محصول احتمال کمی دارد که یک مدت طولانی به اشتراک گذاشته شود در مقایسه با یک ویدئو آموزشی از یک محصول. سرانجام بازاریابان برندها می‌توانند برای اطمینان از اینکه یک محتوا کیفیت خوبی دارد، استانداردهای کیفیت یک محتوا را تنظیم کنند. بهترین پست‌های تبلیغاتی معمولاً از سطح بالایی از ایمپرشن‌ها، بازدیدها، نظرات، شرها و دسترسی برخوردارند، تمامی معیارهایی که اثربخشی یک کمپین بازاریابی شخصیتی را نشان می‌دهد.

۳- ساده اما قدرتمند؛ از یک CTA قوی استفاده کنید

در حالی که بازاریابان همیشه باید اشخاص تأثیرگذار را بر اساس نکات اصلی و پیام کمپین انتخاب کنند، مهمترین نکته اصلی یک CTA قوی است. راه‌های زیادی برای افزودن CTA قوی وجود دارد، اما CTA ها اول از همه باید مخاطب شخص تأثیرگذار را درباره آن برند تبلیغاتی تحت تأثیر قرار دهد.
CTA ها می‌توانند در پیشنهاد شخص تأثیرگذار یک تخفیف خوب، یک پیشنهاد مفید، یا یک دستورالعمل ساده و صریح برای بازدید کنندگان محسوب شوند. CTA ها باید در محتواها برجسته و واضح باشند تا بیننده را جذب کنند. به عنوان مثال یک تأثیرگذار باید CTA را در ابتدای ویدئوی تبلیغاتی خود قرار دهد یا CTA باید در عنوان محتوا قرار گیرد.
برند یک CTA را تعیین می‌کند و از شخص تأثیرگذار در مورد کمک به مشاوره بهترین روش‌های جذب مخاطب درخواست کمک می‌کند. بر اساس تجربه کمپین‌های با تخفیف معمولاً عملکرد خوبی داشته‌اند. آن‌ها نه تنها مخاطب را جذب کرده‎‌اند بلکه افراد تأثیرگذار را بر سر شوق آورده‌اند. تأثیر گذاران همیشه به دنبال راه‌هایی برای ارائه پیشنهاداتی به مخاطبان خود هستند و به ویژه بسیار مشتاق‌اند زمانی که پیشنهادی برای ارائه دادن است، این کار را انجام دهند.

نتیجه

طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی همراه با انتخاب مناسب تأثیر گذاران، بازاریابان در انتخاب کمپین بازاریابی شخصیتی گمراه می‌کند. همیشه این تاکتیک‌ها را به خاطر بسپارید تا برنامه کمپین بازاریابی شخصیتی بر اساس یک پایه محکم ساخته شود:
– استفاده از شاخص‌های تعامل به عنوان شاخص‌های موفقیت
– اجازه کنترل محتوا توسط اشخاص تأثیرگذار
– یک CTA قوی ایجاد کنید
به نظر شما چه معیارهای دیگری در موفقیت یک کمپین بازاریابی شخصیتی مهم است؟

پیشنهاد می شود مقاله مزایای بازاریابی از طریق افراد سرشناس را نیز مطالعه نمایید.

منبع: Outbrain

468x60

این مطالب را نیز ببینید!

سرمایه گذاری در بازاریابی محتوایی

سرمایه گذاری در بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی یک استراتژی بازاریابی قدرتمند برای جذب مخاطب بیشتر، ارتقای شهرت برند و در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *