درگاه بانک فرافایل، مرجع بزرگ خرید و فروش فایل
خانه / بازاریابی محتوا / پنج روش هوشمندانه برای توزیع محتوا
پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران

پنج روش هوشمندانه برای توزیع محتوا

در توئیتر عمر محتوای شما به طور متوسط کمتر از سه ساعت است. در فیس‌بوک تعاملی که شما در ۵ ساعت اول دریافت می‌کنید ۷۵ درصد از آنچه که شما انتظار دارید به دست می‌آورید. برای دیده شدن محتوای شما تنها منتشر کردن آن کافی نیست، شما به یک استراتژی توزیع محتوا هوشمندانه احتیاج دارید.
در این مقاله ۵ روش برای قدرت بخشیدن به استراتژی توزیع محتوا برای به دست آوردن مشارکت بالا در محتوای شما وجود دارد:

۱- از پلتفرم‌های محتوا استفاده کنید

شما ممکن است ساعت‌ها مطالب خود را در صفحات رسانه‌های اجتماعی و خبر نامه‌هایتان تبلیغ کنید. اگر چه این روش‌ها برای ایجاد تعامل بسیار مناسب هستند، اما این روش‌ها معمولاً بر افزایش ترافیک جدید وب‌سایت شما تمرکز ندارند. برای افزایش ترافیک جدید، شما باید با سایر شبکه‌های مرتبط و قدرتمند ارتباط داشته باشید.
در این زمینه پلتفرم‌هایی وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید به شبکه‌های خارجی دسترسی پیدا کنید. مانند کانگورو
شما می‌توانید محتوای خود را برای کانگورو ارسال نمائید تا در وب‌سایت‌های پر ترافیک مانند اقتصاد نیوز، افکار نیوز و… نمایش داده شوند.

رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند فیس‌بوک، توئیتر، لینکدین و اینستاگرام

توزیع محتوا از طریق رسانه‌های اجتماعی یک روش عالی برای افزایش تعامل است. این تعامل را می‌توان در تمامی شبکه‌های اجتماعی به دست آورد. لازم است که بدانید بیشترین تعداد مخاطبان مورد نظر شما در کدام پلتفرم حضور دارند. فیس‌بوک دارای بیشترین تعداد کاربران فعال در ماه است. با این حال اگر شما یک بازاریاب B2B هستید بهتر است محتوای خود را در لینکدین تبلیغ کنید زیرا مخاطبان شما در لینکدین افراد شاغل هستند، اما در فیس‌بوک چنین نیست. اگر شما به دنبال یک نوع تبلیغ غیر رسمی در شبکه‌های اجتماعی هستید، تبلیغ in-feed در توئیتر گزینه مناسبی برای شماست، زیرا با محتوای اطراف آن همگن می‌شود و از جنبه تبلیغاتی خارج می‌شود.
اگر محتوای بصری عالی داشته باشید و مخاطبان شما در اینستاگرام حضور داشته باشند، گزینه‌ای بهتر از اینستاگرام برای شما وجود ندارد زیرا ۶۵ درصد از پست‌های محبوب در اینستاگرام، پست‌های برندها هستند. واضح است که پست‌های برندها در اینستاگرام نتیجه مطلوبی دارند.

۲- محتوای خود را بازبینی کنید

ایجاد یک محتوای طولانی یک کار وقت گیر اما اجتناب ناپذیر است. بازبینی محتوا یک روشی است که از تلاشی که برای ایجاد یک محتوا صرف کرده‌اید، نتیجه‌ای دوباره بگیرید. شما می‎‌‌توانید یک محتوای خود را چندین بار بازبینی کنید. در اینجا پنج روش فوق العاده مؤثر برای گسترش دسترسی شما وجود دارد.
پست‌های وبلاگ خود را به اینفوگرافی تبدیل کنید و آن را توزیع کنید
شما می‌توانید پست‌های برجسته وبلاگ خود را به یک اینفوگرافی تبدیل کنید. از این طریق می‌توانید پست‌های خود را دوباره در شبکه‌های اجتماعی در قالبی دیگر توزیع کنید.
پست وبلاگ خود را به اسلاید تبدیل کنید
برای این کار می‌توانید از اسلایدهای گوگل استفاده کنید. به شما این امکان را می‌دهد تا نمودار اضافه کنید تا کیفیت محتوا را افزایش دهید. این اسلاید را در شبکه‌های اجتماعی و پست‌های وبلاگتان توزیع کنید.
راهنماهای خود را به فایل‌های PDF قابل دانلود تبدیل کنید و آن را در وب‌سایت خود قرار دهید
در ازای ارائه فایل‌های PDF خود، یک درخواست ثبت ایمیل قرار دهید و از آن لیست ایمیل خود برای توزیع بیشتر محتوای خود استفاده کنید.
نکات جالب محتوای خود را به پست‌های شبکه‌های اجتماعی تبدیل کنید
شما ممکن است نمودارها یا گرافیک‌های جالبی در پست وبلاگتان داشته باشید، از آن‌ها اسکرین شات بگیرید و در قالب پست‌های شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را منتشر کنید.
محتوای آموزشی خود را به ویدئوهای آموزشی تبدیل کنید

۳- محتوای خود را از طریق شبکه‌های کارمندان خود توزیع کنید

بیش از ۴۰ دلیل وجود دارد که کارکنان کسب و کار شما باید بخشی از برنامه بازاریابی محتوایی شما باشند. این کار باعث افزایش میزان مشارکت و نرخ تبدیل خواهد شد.
در اینجا چند روش وجود دارد که شما می‌توانید یک برنامه توزیع محتوای قوی از طریق کارکنان خود بسازید.
از طریق یک تکنولوژی، اشتراک گذاری را برای کارکنان خود آسان کنید
یک پلتفرم انتخاب کنید که از طریق آن کارکنان بتوانند به راحتی محتوای شما را بدون اینکه احتیاج به لاگین داشته باشند، به اشتراک بگذارند. همچنین شما می‌توانید پلاگین‌هایی برای اشتراک گذاری در آخر مقالات وبلاگ خود و همچنین خبرنامه‌های داخلی خود اضافه کنید تا اشتراک گذاری برای کارکنان را راحت‌تر کنید.
انگیزه کارکنان را برای نوشتن درباره برندتان با استفاده از پاداش افزایش دهید
شما می‌توانید از کارکنان اجرایی بخواهید درباره برندتان وبلاگ نویسی کنند. برای دیگر کارکنانتان نیز می‌توانید یک مسابقه ماهیانه برای اشتراک گذاری برگزار کنید و جوایز هیجان انگیزی برای آن در نظر بگیرید.
به کارکنان این امکان را بدهید که پست‌هایی برای منتشر کردن پیشنهاد دهند
یک پلتفرم انتخاب کنید تا به کارکنان این امکان را بدهد که به همکاران خود پست‌هایی برای به اشتراک گذاری پیشنهاد دهند. این کار باعث می‌شود کارکنان بیشتر مشتاق باشند و نتایج بصری بهتری برای برند شما به ارمغان می‌آورد.

۴- از اشخاص تأثیرگذار استفاده کنید

اشخاص تأثیر گذار تنها کسانی نیستند که در اینستاگرام فالوورهای زیادی دارند، هر شخصی که می‌تواند تأثیر بسزایی در برند شما ایجاد کند جزو اشخاص تأثیر گذار محسوب می‌شوند. درباره اشخاص تأثیرگذار تحقیق کنید و به خاطر داشته باشید که تعداد فالوورهای آن‌ها اهمیتی ندارد توانایی تأثیرگذاری آن شخص در برند شماست که تأثیر دارد.

۵- از شبکه‌های ارتباطی برای گسترش دسترسی خود استفاده کنید

طبق گفته دانشمندان، شبکه‌های ارتباطی جایی است که افراد در آن در مورد مسائل مهم بحث می‌کنند و در صورت نیاز درخواست کمک و مشاوره می‌کنند. حضور در این شبکه‌های ارتباطی می‌تواند شما را تبدیل به فردی کند که می‌تواند به افراد مشاوره دهد و برای برند شما یک مزیت بزرگ محسوب شود. شبکه‌های ارتباطی مناسب را پیدا کنید و در بحث‌ها مشارکت کنید تا برای برندتان ارزش افزوده ایجاد کنید.

توزیع محتوای مؤثر بیشتر در مورد شناسایی کانال‌های مناسب و استفاده از آن کانال‌هایی است که در اختیار شما قرار دارند. هنگامی که شما برنامه توزیع محتوای مناسبی داشته باشید، دیگر نیازی نیست به سختی تلاش کنید تا محتوای خود را در اختیار عموم قرار دهید.

منبع: Outbrain

468x60

این مطالب را نیز ببینید!

تکنیک‌های سئو

تکنیک‌های سئو در سال ۲۰۱۷

‌در جهانی که به سرعت در حال تغییر است تکنیک‌های سئو نیز خیلی سریع تغییر می‌کنند؛ بنابراین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *